PETROL OFİSİ HATALI YAKIT DOLUMU

Şikayet

29.08.2017 tarihinde Gebze’de Mutlukent Turizm Pet. Ltd. Şti. firmasının işlettiği Petrol Ofisi’nden 41AU997 plakalı dizel aracıma hata ile benzin kondu. Araç yaklaşık 2 dakika kullanıldıktan sonra teklemeye başladı. Benzin istasyonundan alınan fişi kontrol ettiğimde araca dizel yerine benzin konulduğunu öğrendim. Bunun üzerine istasyona gidip durumu anlattığımda özür dileyip araçtaki yakıtı çekmeleri durumunda problem kalmayacağını söylediler. Araçla ilgili bir servisi arayıp durumu anlattığımda aracın çekiciyle alınmasının ve kontrol edilmesinin daha sağlıklı olacağı söylendi. Bunun üzerine araç çekiciyle servise taşındı.

Ertesi gün istasyon arandığında istasyon müdürü bu problemin istasyonla değil pompacıyla halledilmesi gerektiğini, kendilerinin sigortası olmadığını söyledi. Pompacı da arayıp asgari ücretle çalıştığını bu masrafı karşılayamayacağını söyledi.

İstasyon konuya bu şekilde yaklaşınca PO müşteri hizmetlerinden 428732 nolu şikayet dosyası açtırdım. PO benden tahmini masrafı gösteren bir proforma fatura talep etti. Servis bu faturayı hazırladı. 22.000 TL civarında bir masraf çıktı. İşte bu andan sonra problemler daha da büyümeye başladı. Başlangıçta hatadan ötürü özür dileyen istasyon yetkilisi, kamera kayıtlarına baktığını araç şoförünün dizel değil benzin konmasını söylediğini gördüklerini söyledi. Araçtaki yakıt kapağındaki dizel yazısını gösterdiğimde de benim sonradan bu yazıyı yapıştırmış olabileceğimi söyledi. Yani bana sahtekar demek istedi.
İki hafta boyunca yukarıdaki dosya nosu üzerinden müşteri hizmetlerini sürekli aramama rağmen PO’dan aracıma expertiz yapmaya hiçbir yetkili gelmedi. Hiçbir muhatap bulamadım ve problemimi anlatamadım. Yaptıkları hata sonrası hatayı kabullenmek yerine beni suçlayıp sahtekarlık yaptığımı ima ettiler.

2 haftalık mağduriyetimi anlatıp kiralık araç talep ettiğimde yine herhangi bir yetkili dönüş yapmadı.
Kurumsal gibi görünen PO, müşterisine mağduriyet yaşatıp ayrıca her türlü aşağılayıcı hareketi de sergilemiştir.

Yetkililerden yukarıdaki dosya numarası üzerinden dönüş beklemekteyim.


Ek Dosya
0
Otomotiv 2 sene 0 Cevap 569 görüntüleme

Hakkında Erdal sancak

Bir cevap bırak